Medová tma

Školní výlet po 18 letech

19.-21.6. 2026

Táborová základna u Vosáků, Krčkovice, https://mapy.com/s/reguvejeda

Harmonogram výletu

Výlet započneme v pátek 19.6. Každý přijeďte dle svých možností, já vyrazím s rodinou už ráno, tábořiště budu přebírat někdy brzy po obědě, tak pak klidně můžete přijet. 

Na první večer navrhuju si dát jednoduše na ohni to, co má kdo rád. Já budu mít připravené těsto na hady – kus těsta na klacku, co se opéká nad ohněm. Budu mít sladkou variantu (to připomíná trdelník) i slanou. Vzala bych i zásobu buřtů, hořčici, kečup a nějaký ten bochník chleba. Ať si to nemusíte každý vozit. 

V sobotu nás čeká společný výlet na Trosky. Ráno se každý nasnídá po své ose, na výlet odcházíme v 10 hodin. 

Vyrazíme pěšky z tábořiště, trasa má příjemných 5 km tam a 5 zpátky. Varianta, kterou mám naplánovanou nevede až na malinký kousek těsně pod hradem po silnici, takže můžeme mláďata nechat volně pobíhat, nicméně je tam kus nesjízdný pro kočárky. Nevím, kdo z vás je kočárkový – Sommerovic, Vaníčkovi? – dejte vědět, jestli jste ok vzít dítka do nosítka, nebo potřebujete kočár. Pak se dá trasa upravit, ale je tam víc silnice nebo vám s těmi kočárky zkrátka pomůžeme tam, kde je to naprd, bude nás hodně. 

Trasa výletu TADY. 

Na Troskách se dá v pohodě naobědvat – hospůdka je buď nahoře na hradě a jedna i dole pod hradem u parkoviště. 

Na večer bych na oheň ráda vytáhla kotlík (ehm, já mám spíš pořádný kotel) a můžeme si udělat gulášek. Libové hovězí bych zařídila, už doma naložila, pak jen vysypeme do kotle. Plus nějaká zelenina do toho a nic pikantního, ať to můžou děcka. K tomu chleba a druhou večeři máme vyřešenou. Opět všechno zařídím, vy jen jíte 🙂 Možná si z domova vezměte nějaký ešus, misku s ouškem nebo tak. Na místě sice jsou talíře a misky, ale blbě se z nich jí u ohně 🙂 

V neděli už to nechávám na vás, jestli chcete vyrazit domů už po snídani, po obědě? Dejte vědět. 

Pokud nebudete spěchat, můžeme dát po snídani ještě bojovku pro děti, cca na 2 km cestu za pokladem s úkoly, ať je necháme před cestou ještě trochu vysmradit 🙂 To samozřejmě též zařídím. 

Odpad prosím třídíme, pytle a odvoz jsou na mě. 

Když mi pomůžete se závěrečným úklidem, bude to super, když ne, neprokleju vás. Možná 🙂 

Spaní a zázemí

Spíme ve stanech s podsadou, kde se dá udělat jednoduchým přestavěním veliké letiště. Ve stanech jsou matrace, vy si vezměte prostěradlo (takové to napínací na dvojlůžko v pohodě stačí) a spacáky. Stanů je víc, takže si klidně zaberte každý dva. 

Zázemí máme v krásném novém srubu, který je pár metrů pod stany. Je tam veliká kuchyně plně vybavená, dvě velké a jedna malá lednice, mrazák, mikrovlnka, rychlovarka… 

Sociálky jsou pěkné, čisté, 4 sprchy a 4 wecka. 

Sedět se dá uvnitř srubu, venku na terase a samozřejmě u ohně. Chůvičky ze stanů do srubu dosáhnou, kdo by potřeboval. 

Jen malé upozornění – od stanů ke srubu je to hodně z kopce, takže nedoporučuju dětem brát kola a odrážedla, už se nám tam jeden chlapeček na kole dost rozsekal… 

Co s sebou?

  • Propriety na spaní – prostěradlo do stanu, spacáky. 
  • Něco na snídani. 
  • Večeře zařídím, kdo odmítá buřty a guláš, bere si svoje. 
  • Stejně tak vezmu čaje, mletou kávu, mlíko do kafe, toaleťák, pytle na odpad…
  • Oblečení na všechny druhy počasí, výlet se koná za všech okolností 🙂 Bude-li deštivo, do tábora moc doporučuju dětem holiny, kolem srubu je odvodnovací kanál a to je velké lákadlo pro všechny věkové kategorie 🙂 
  • Kdo chce, tak nějaký alkohol, to nezařizuju, nicméně kdyby někdo byl iniciativní a chtěl třeba zařídit sud a pípu, přivezte, zaplaltíme to ze společných peněz. Nám už se to do auta fakt nevejde 🙂 

Kdo by se chtěl ještě přihlásit...

 Do přihlášky mi prosím vyplňte počet dospělých, počet dětí a jejich věk. 

Co to bude stát? 

V ceně je pronájem tábora, energie, večeře, pokud jíte hady, buřty a guláš 🙂 

Vychází mi 2900 na rodinu (a je jedno kolik vás za rodinu přijede, pokud ovšem nepovezete i babičky :)) , při průměrné účasti 8-10 rodin. 

Až se mi přihlásíte, prosím rovnou mi pošlete platbu na účet 2200858481 / 2010, do poznámky mi napište svoje jméno, ideálně to z gymplu 😀 

Nesmírně se těším! 

Eliška K. (na gymplu Jarešová)